(+372) 58 024 476

Töötame 24 tundi, 7 päeva nädalas

infotorufix@gmail.com

OUR BLOG

Kanalisatsioon

Kanalisatsiooni paigaldamine


Ummistuste likvideerimine

Kanalisatsioonitorude puhastamine Tallinnas

Kanalisatsioonisüsteemid korteris, eramajas või muus ruumis on ühed olulisemad kommunikatsioonid. Inimesed on harjunud mugavalt elama, et vann, tualett või köök paikneksid majas või ehitise sees. Seetõttu pööratakse ehituse ja remondi ajal erilist tähelepanu projekteerimisele ja kanalisatsiooni paigaldamisele.

Sõltuvalt ruumi tüübist, millest on vaja välja viia reoveed, valitakse torude diameeter ja materjal, millest see on valmistatud.

Kanalisatsioonitorude tüübid

Välja tuuakse mõned kanalisatsioonitorude tüübid:

  1. Polüetüleentoru. Sagedamini on see musta värvi, seina paksusega 1.2 mm. Kui avaldada survet toru äärtele, siis on võimalik see kokku pressida, see on painduv ning parajalt pehme. Toru diameetrid on 50, 100 ja 110 millimeetrit. Polüetüleentoru kasutatakse nii sise- kui välissüsteemide monteerimisel ning seejärel kaevatakse see maa sisse või ehitatakse põrandasse.
  2. Plastiktoru. Kasutatakse hoonete sees, kuna sellel on esteetilisem välimus kui polüetüleentorul. Seda ei saa seina või põranda sisse ehitada. Toru seina paksus on 1 millimeeter ning materjal, millest seda valmistatakse, et lase torul olla paindlik ja pehme, mistõttu sobib see rohkem kanalisatsiooni vertikaaltoruna. Diameetrid on samad mis polüetüleentorul.
  3. Asbesttoru. See on valmistatud asbest-tsemendi pulbrist ning selle diameetriks on 110 kuni 400 sentimeetrit. Sellist toru kasutatakse välise kanalisatsioonisüsteemi paigaldamisel. See on vastupidav ning kauakestev. Seina paksus on sellel torul 0,8 sentimeetrit.

Kanalisatsioonisüsteemi paigaldamisel tuleb kinni pidada mõnest olulisemast reeglist. 

kalle olema 0.7 – 1 sentimeeter. Samuti on soovitatav vältida sirgnurki, selleks kasutatakse 45 kraadiseid käänikuid ning sama nurgaga kolmikuid. Toru kinnitatakse iga 1.3 meetri järel spetsiaalsete torukinnitusklambritega.

Enne torude omavahel ühendamist tuleb toru otsmuhvi tihendikummi rohkelt mootoriõliga õlitada. Valamu, vanni või dušikabiini jaoks paigaldatakse otsmuhvid diameetriga 50 mm ja WC-poti jaoks diameetriga 100 mm.

Samuti ei tohi unustada  ka tuulutuspüstikut, mis aitab ruumist eemale viia ebameeldivad lõhna ning ennetada vaakumi teket kanalisatsiooni süsteemis.

Call Now Button