(+372) 58 024 476

Töötame 24 tundi, 7 päeva nädalas

infotorufix@gmail.com

OUR BLOG

Kanalisatsiooni puhastamise trossid


Kanalisatsiooni puhastus

Keegi ei mõtle sellele, kuidas töötab selline tsivilisatsiooni hüve nagu kanalisatsioon. Loomulikult aga seni, kuni see üles ütleb. Ummistuse iseloomulikud tunnused on halb äravoolutorude läbivus, ebameeldiv lõhn köögis ja tualetis. Kuid igasugused vead saab siinkohal kõrvaldada.

Antud juhul saab ummistuse eemaldada kanalisatsioonide puhastamiseks mõeldud trossiga. Tegemist on spetsiaalse sanitaartehnilise instrumendiga, mis näeb välja nagu tavaline tross, kuid selle vastupidavuse saladus seisneb metallsüdamikus, mille ümber on põimitud roostevaba materjali lint. Vahendi ühel otsal on painduv võll, millega saab trossi kergemini pöörata.

Santehniliste trosside tüübid

Niisiis, olemas on mitmeid sanitaartehnilisi trosse. Lühikesed, kuni 5 meetrit, on mõeldud ummistuste eemaldamiseks eramajas või korteris, mille kanalisatsioonisüsteem ei ole väga pikk ja torude diameeter on väike ehk kuni 60mm. Selline tross võimaldab pääseda kitsasse torusse ning tänu oma painduvusele likvideerida ummistus ning puhastada süsteemi.

Teist tüüpi tross erineb pikkuse poolest ning on valmistatud materjalist, mis on jäigem. Seda sorti tõsisem tross

võimaldab puhastada raskemat ummistust majas. Kui aga trossi otsa veidi lahti tõmmata ja sassi ajada, siis saab kergelt kätte ka ummistuse põhjustaja(d).

Kolmas trossi tüüp on poolprofessionaalne, mille diameeter on kuni 13mm ja pikkus kuni 25m. Seda läheb vaja avarii situatsioonis kanalisatsiooni vertikaalses püstakus. Selline tross saab hakkama toru ummistusega, mille läbivus moodustab alla 80%.

Kõige võimsam santehniline istrument kanalisatsiooni puhastamiseks on aga neljandat tüüpi tross. Diameetriks on sellel 16-18mm ning see on võimeline läbi lööma igasugusest torusse kogunenud massist. Sellise trossi iseloomulik omadus on selle jäikus. Selle südamikus on peidus metallvarras, mis teatud liigutuse korral muutub terasvitsaks.

Tutvudes nelja peamise trosside tüübiga torude puhastamiseks, võime teha järeldused ning võtta vastu otsused, millist tüüpi trossi on tarvis igal eri juhul.

Call Now Button