(+372) 58 024 476

Töötame 24 tundi, 7 päeva nädalas

infotorufix@gmail.com

OUR BLOG

Kuidas töötab vesi-õhk küte


Maaküte

Paljudel elanikel on korterites ja majades paigaldatud õhu konditsioneerimis süsteemid. Ja isegi nendel, kel selliseid süsteeme pole, on kodus külmkapp. Vaadeldes lähemalt külmkapi ehitust, paneme tähele, et selle sees on alati külm, ent selle seinad vastupidi, soojad. Väljaspool külmkappi on mootor, mis on alati kuum. Uued tehnoloogiad võimaldavad kasutada külmaaine jahutamise printsiipi küttes. Kuidas saab siis selle sama külmkapi abil soojendada maja? Vastus on lihtne – õhk-vesi soojuspumba süsteemi abil. Peamine element sellise küttesüsteemi puhul on külmaaine ning spetsiaalne õhk-vesi soojuspump. Süsteem ise pole just nii lihtne kui tavaline söe või gaasi küte, ent aru on ikka võimalik saada.

Õhk-vesi süsteem

Niisiis, esiteks peab ütlema, et külmaaine soojendamiseks õues paigaldatakse võimas ventilaator koos kambriga, millesse asetatakse tsirkulatsioonitorud. Seejärel suunatakse torud ruumi, kuhu on paigaldatud kompressor. Seda läbides soojuskandja kompresseerub ja soojenedes liigub see edasi soojusvahetisse.

Boileris olev külmaaine jahtub, andes ära soojust ning muutub gaasilisest olekust vedelaks. Seega muutub ka

raskemaks ning liigub taas aurusti poole, kus taas soojeneb ja kõik kordub samamoodi. Kuid tuleb meeles pidada, et selle mehhanismi peamiseks osaks ei ole ainult külmaaine. Võtmeroll on siinkohal kondensaatoril, mis akumuleerib soojust soojuskandjast.

Samuti ärge unustage, et süsteemi efektiivseks tööks peab küttetorudes voolama mitte tavaline vesi, vaid tosool, antifriis või muu spetsiaalne vedelik suletud ringiga soojasüsteemide jaoks, kuna sellistel vedelikel on paremad soojenemise ja sooja eraldamise omadused.

Kuna antud küttesüsteemi tüüp on suletud ning ei vaja väljastpoolt eeltoidet, siis erilist hooldust see süsteem ei vaja. Aeg-ajalt peab kontrollima kõiki süsteemi osi lekete osas. Samuti on vajalik filtrite vahetamine, kui need olid paigaldatud.

Call Now Button