(+372) 58 024 476
Töötame 24 tundi, 7 päeva nädalas
infotorufix@gmail.com
Küte majas on väga oluline ning ilmselt kõige keerulisem tehniline rajatis hoones. Traditsiooniliste küttesüsteemide paigaldamise järgselt jäävad sageli põrandad külmaks ja seda eriti esimestel korrustel. See juhtub kuna soojus liigub alati üles ja isegi kui radiaatorid on maksimaalsel kuumusel, ei lange soojusenergia kunagi põrandale. Tänaseks on olemas mitmeid variante ruumi kütmiseks põranda kütte abil.
Esimene variant on spetsiaalsete põiksidemetega polüetüleenist torude paigaldamine. Selline kütmise viis nõuab hoolikat põranda aluse ettevalmistamist. Selleks alustatakse tasase põranda valamisest. Seejärel tuleb põrand soojustada, milleks kasutatakse spetsiaalset soojust peegeldatavat kile kihti.
Seejärel paigaldatakse põrandale torudele mõeldud spetsiaalsete vagudega matid. Kui matte ei ole, võib kasutada ka tavalist armeeritud võrku, mille külge torud kinnitada. Toru paigaldatakse S-meetodil või ringjalt nii, et tehes toale ringi peale jõuaks see algusesse tagasi. Nüüd on jäänud torude peale kallata mört, tasandada põrand ning katta see omakorda ükskõik millise põrandakattega.
Meeles tuleb pidada, et soojenedes toru laieneb, mis tähendab, et enne põranda tasandamist tuleb süsteemi
pumbata külma soojuskandjat ning tekitada rõhk 2kg. Seejärel seotakse torud kollektori abil kokku ning ühendatakse üldise maja küttesüsteemiga.
Teine põrandakütte variant on elektrisoojendus. Erinevalt vesiküttest kasutatakse elektrikütte monteerimisel tunduvalt vähem materjale ning sellele kulub vähem jõudu, kuigi paigalduse staadiumid on sarnased.
Esiteks tuleb samuti esmalt tsemendi segu kasutades põrand loodi ajada. Seejärel katta põrand soojusisolatsiooni materjaliga, millel rullitakse lahti termokaabli rull. Matti ei ole vaja kinnitada ja põrandakatet võib valda otse kaabli peale. Jääb vaid ühendada süsteem elektrivõrguga ning termostaadi abil reguleerida põranda temperatuuri.
Elektrilise süsteemi eelis seisneb selles, et monteerimisel ei ole vaja erilisi teadmisi ja instrumente, erinevalt torudega vesikütte monteerimisest. On ka üks oluline puudus, milleks on üpris suur elektrienergia tarbimine antud seadme poolt, mis pole sugugi ökonoomne.
Esitatud põrandakütte variantide süsteemidega tutvudes saab otsustada millist põrandakütte tüüpi eelistada.