(+372) 58 024 476

Töötame 24 tundi, 7 päeva nädalas

infotorufix@gmail.com

OUR BLOG

Radiaatorite vahetus


Radiaatorite vahetus

Kui korteris või majas on talvisel ajal külm ning kõik püüdlused küttesüsteemi paremaks funktsioneerimiseks, sh läbipesemine ja surve suurendamise abil radiaatorite soojendamine, ei kanna vilja, siis on aeg kaaluda kütteradiaatorite vahetamist.

Milliseid radiaatoreid valida?

Kõik sõltub sellest, kus hakkab antud seade paiknema ning milline on ruumi pindala. Olemas on mitut tüüpi radiaatoreid:

  1. Bimetallradiaator
  2. Alumiiniumradiaator
  3. Malmradiaator
  4. Terasradiaator

Kõige kauakestvamad ja vastupidavamad on bimetallradiaatorid. Sellist tüüpi radiaatorite elueaks loetaks 15-18 aastat ja isegi enam. Bimetallradiaatorid on valmistatud alumiiniumi ja terase sulamist. Taoline tootmistehnoloogia laseb radiaatoril vastu pidada kõrgemale rõhule ning lisaks tõstab soojusjuhtivust.

Rõhk küttesüsteemis on kortermajades palju kõrgem kui seda eramajas, mida köetakse gaasi- või elektrikatla abil.

Seetõttu sobivad bimetallradiaatorid kõige rohkem korteritesse.

Eramajas, kus rõhk küttesüsteemis on üle 3,5 kg, võib paigaldada alumiiniumradiaatorid. Soojusjuhtivus on neil praktiliselt sama, mis bimetallradiaatoritel, aga hinna poolest on mitu korda soodsamad. Kuigi malmradiaatorid peavad tõenäoliselt kauem vastu kui kõik teised radiaatorid, ei tasu neil siiski peatuda, sest ökonoomsuse ja soojusväljastuse osas jäävad need alla ka kõige odavamale variandile – terasplaatidest radiaatorile.

Enne radiaatori vahetamist tuleb küttesüsteem tühjaks teha, vähemalt siis eraldiseisev püstik, kui jutt käib suuremast kortermajast. Seejärel keeratakse maha vana seade, puhastatakse kõik keermed, mis tulevad magistraaltorude poolt.

Kui vanal radiaatoril oli paigaldatud temperatuuri langetav kraan, siis parem oleks see paigaldada nii sissevoolule kui äravoolule. Selline protseduur võimaldab reguleerida ruumitemperatuuri. Samuti ei tohiks paigaldamisel unustada optimaalseid mõõte ehk siis radiaatori paigaldada seinast 3-4 cm ning põrandast 10-15 cm. Radiaatori paigaldamisel tuleb see ajada ka loodi, mille abil väldime õhu kogunemist radiaatorisse.

Call Now Button