(+372) 58 024 476
Töötame 24 tundi, 7 päeva nädalas
infotorufix@gmail.com
Pole sugugi oluline, kus paigaldatakse kommunikatsioone, kas eramajas või suuremas kortermajas. Kanalisatsiooni ja veetorustiku monteerimiseks kasutatakse mõlemal juhul ühesuguseid torusid. Isegi omaduste poolest on kanalisatsioonitorud sarnased veetorudega.
Kanalisatsiooni monteerimisel, olgu see fekaali või vihmavee toru, kasutatakse torusid järgmistest materjalidest:
1.Polüpropüleentorud. Tavaliselt halli või tumehalli värvi. Oma omadustelt on jäigad, ent samas elastsed. Sellised torud on diameetriga 50-100 mm. Tavaliselt kasutatakse sisetöödes, keldrites, kortermajade püstikutes ning väiksemates vähekorruselistes ehitistes. Välitingimustesse selline toru ei sobi, kuna selle seinad ei ole piisavalt paksud et vastu pidada pinnase survele
2.Polüpropüleeni heaks asenduseks on polüetüleen. Pehmem ning painduvam toru, mille seinte paksuseks on 1-
2,5 mm. Polüetüleenist torustikku saab kasutada nii väljas kui ehitiste sees. Torude liitmikute valiku hulk on piisavalt, mis võimaldab viia kanalisatsiooni ükskõik kuhu majas.
3.Gafreeritud torusid kasutatakse kanalisatsiooni paigaldamisel kuni 15 m sügavusele maa alla. Sile sisepind võimaldab vältida ummistuste teket ning rihveldatud pealispind muudab selle vastupidavamaks. Sellised torud ühendatakse teine teisega kummist rõngastihendiga. Diameeter on sellistel torudel 150-6000 mm.
Nüüd, mis puudutab veetorusid. Liidriks on polüpropüleentoru. Suurepärane painduv ning temperatuuri ja rõhu kõikumisele vastupidav materjal on olmetingimustes asendamatu. Diameetri lai valik, 20 kuni 79 mm, võimaldab torusid paigaldada igasse veevarustussüsteemi.
Seal kus on vajalik suuremat veesurvet paigaldatakse metalltoru, kuid joogivee jaoks, kasutatakse tsingitud toru juhul, kui ei sobi polüpropüleen.