
Ei ole vahet, kas elate uues majas või majas, mis on ehitatud 40 aastat tagasi. Varem või hiljem tekib nagunii terve hoone kapitaalremondi vajadus ning esimesena vahetada välja kommunikatsioonid. Osad majaomanikud otsustavad vahetada torusid iseseisvalt, ent seda keerulist tööd on parem usaldada spetsialistidele.
Veetorude materjalid
Esmalt tuleb selgitada, milliseid materjale kasutatakse tänapäeval veetorude valmistamiseks:
- Metalltorud. Niinimetatud sanitaartehniliste tööde „vana kool“, kuid tänapäeval liigub metall kui materjal minevikku. Selliste torude monteerimiseks on kindlasti vaja keevitusaparaati ning keevitajat. Lisaks nende kasutusiga on erinevalt teistest materjalidest piiratud ning mitte just eriti pikk.
- Vasktorud. Vastupidavam ja kvaliteetsem materjal, mida kasutada veetorude valmistamiseks on vask. Omaomadustelt ei jää vasktorud alla ka plast- ja polüpropüleentorudele, kuid kõrge hinna tõttu on harva kasutuses.
- Metallplast toru sai kiiresti populaarseks tänu selle monteerimise lihtsusele ning võrdlemisi madala hinnale. Kui otsustate sellist tüüpi toru kasutada veetorustiku paigaldamiseks, siis tuleb meeles pidada, et sellel on üks nõrk koht, milleks on ühendusliitmikud, mis aja jooksul hakkavad kinnituskohas lekkima.
- Polüpropüleen. Väga vastupidav ning pika kasutuseaga materjal veetorustiku jaoks. Monteerimiseks on vaja spetsiaalselt jootevahendit (jootelampi) ning liitmikke. Polüpropüleen torustiku hea omadus on see, et seda saab rahumeeli peita seina sisse või põranda alla, loomulikult seda alles peale üldist torude pingutamist.
Veetorude paigaldamiseks suure hulga valikus olevate materjalide vahel võib välja tuua enam soodne variant, milleks on polüpropüleen. See materjal on suhteliselt odav ning samuti ka usaldusväärne ja vastupidav.
Peale oma valiku tegemist võite kutsuda santehnikut Tallinnas, kes paigaldab võimalikult lühikese aja jooksul veetorud Teie majja.