(+372) 58 024 476

Töötame 24 tundi, 7 päeva nädalas

infotorufix@gmail.com

OUR BLOG

Boileri paigaldus ja hooldus


Selleks, et olla sõltumatu hooajalisest soojakatkestusest, paigaldavad paljud maja- ja korteriomanikud endale boileri. Oluline tingimus boileri paigaldamise puhul on selle õige valik ning korrektne kasutamine ja õigeaegne hooldamine.

Boilerite tüübid

Olemas on läbivooluboiler ning mahuboiler. Läbivooluboiler on võimeline soojendama vett sel ajal, kui vesi läbi  selle voolab. Mahuboiler aga hoiab püsivalt teatud koguses kuuma vett.

Mahuboilerit peetakse kõige tavalisemaks valikuks, kuid läbivooluboilerid on samuti üpris populaarsed.

Boileri paigaldus

Boileri paigaldus on mõistlik usaldada kvalifitseeritud elektrikule, kuna selles töös ei tohi eksimusi teha. Loomulikult igaüks meist teab, et „igavesti kestvat“ tehnikat pole olemas ja seda eriti tehnika puhul, mis puutub koguaeg kokku veega. Boiler paigaldatakse seinale ja ühendatakse veevärgiga. Seejärel ühendatakse see elektrivõrku ning pannakse tööle.

Tundub, et kõik on ju lihtne ja arusaadav, ent vee soojendusseadmele tuleks valida siiski õige koht. Peab säilima

juurdepääs boileri alumisele osale ja mõistagi peab paigalduskoht olema kuiv. Sein, millele boilerit kinnitate peab olema väga vastupidav. Boiler ei tohiks olla otse lae vastas. Tuleks arvestada optimaalse vahega laest, mis oleks mitte vähem kui 30 sentimeetrit.

Meistrid riputavad boileri ankrutele ning sellisel juhul püsib see kindlalt seinas. Boileri ning seina vahele paigaldatakse plastikust kruvi, mille abil tasandatakse seina ja boileri vahe.

Boiler peaks saama regulaarselt profülaktilisi hooldustöid, sest ainult nii võib olla rahulik, et elektriseade töötab nagu „kell“ ning ei esine ootamatuid rikkeid. Oma ala spetsialistid jälgivad boileri tehnilist seisukorda ning õigeaegselt eemaldavad sette, mis koguneb põhja. Oluline on õigeaegselt puhastada ka küttekeha.

Kõige sagedamini lakkab töötamast elektrijuhtmestik ning siinkohal vajate spetsialisti abi, kes õigeaegselt tuvastab rikke ning teostab vastava remondi.

Call Now Button