(+372) 58 024 476

Töötame 24 tundi, 7 päeva nädalas

infotorufix@gmail.com

OUR BLOG

Kanalisatsioonisüsteemi ehitus


Kanalisatsoon

Enne veevarustuse monteerimise alustamist tuleb mõelda ka vee äravoolusüsteemile, kergemalt öeldes kanalisatsioonile. Just see insenerivõrk paigaldatakse kommunikatsioonide nimekirjast esimesena.

Kanalisatsioonisüsteemi ehitus algab märgistamisest ehk siis on vaja aru saada ja tähistada kohad, kus hakkab toru paiknema. Loodi abil joonestatakse torustiku telg ning paigaldatakse kronsteinid. Seejärel pannakse üldisest magistraalist eraldi kokku liitmikud.

Selleks, et kokku panna käänikud või kolmikuid, aga ka erinevaid otsakud, tuleb kõik tihendusrõngad õlitada rohke mootoriõliga. Lõigatud kohta töödeldakse höövli või

Mitte mingil juhul ei tohi neid kokku määrida hermeetikugam sest see viib torude tugevama liidestumiseni ja peale seda kui hermeetik ära kuivad ei saa enam torusid liitekohast lahti võtta.

Kui liitmikud on kokku pandud ning sanitaartehniliste seadmete paigaldamise asukoht on määratud, siis võib

ühendada kõik osad magistraaltoruga ning asetada kronsteinidesse. Kui on vajalik toru lühemaks lõigata, siis võib seda teha tavalise ketaslõikuriga, käsisae või tikksaega. Lõigatud kohta puhastatakse eemaldades kõik jäägid viili või noaga.

Kanalisatsioonisüsteemi ehitamisel

asetatakse igale probleemsele piirkonnale või  90 kraadisele pöördele puhastuskollektorid. Seda on vaja selleks, et ummistuse tekkimisel oleks selleni jõudmine kergem.

Samuti, kui juttu on püstikute monteerimisest, siis iga 5-7 meetri tagant paigaldatakse kompensaator ja puhastusava 120 sentimeetri kõrgusel põrandast. Eramajas ei ole nii oluline kerge juurdepääsu tagamine ummistuse kohale. Piisab sellest, kui paigaldada pööretel mõned korgid.

Peale seda kui hoones on paigaldus lõpetatud, võib alustada torude ühendamist üldise kanalisatsioonisüsteemi või solgiauguga. Kui sees kasutati polüpropüleentoru, siis väljas läheb vaja vastupidavamat polüetüleen või rihveltoru, professionaalid kutsuvad seda „Pragma(toru)“.

Torude paigaldamisel kraavi järgitakse kallet kaevust hooneni, mis võib meetri kohta jääda vahemikku 0,8-2 sentimeetrit, mitte enam. Kusjuures toru alla pannakse liivapadi ning toru pealmisele osale kallatakse katseks peale 15-35 sentimeetrise kihina liiva.

Call Now Button