(+372) 58 024 476

Töötame 24 tundi, 7 päeva nädalas

infotorufix@gmail.com

OUR BLOG

Ummistuste likvideerimine

Kanalisatsioonitorude puhastamine


Paljud meist puutuvad kokku sellise ebameeldivusega nagu kanalisatsioonitorude ummistus. Kui vesi ei lähe valamust või WC-potist alla ja sellele lisandub ebameeldiv lõhn, siis jõuab kätte kanalisatsiooni puhastamise aeg. Seda probleemi saab lahendada mitmel viisil. Kui ummistus on tekkinud paindlikus valamu või vanni sifoonis, siis saab selle lihtsalt ära võtta ja loputada kraani all teises toas. Kui aga sifooni ei ole võimalik ära saada, siis aitab äädikas ja sooda, mida kallatakse äravoolu ning suletakse see äravoolukorgiga.

Ummistuste likvideerimine

                  Kanalisatsiooni ummistuste likvideerimine

Keemilise reaktsiooni tulemusea tekib rohkesti vahtu, ent kuna äravool on suletud, ei ole eraldunud energial mujale minna ning vaht lükkab ummistust mööda toru edasi. Peale seda võib torud kuuma veega läbi uhuda.

Kui kanalisatsioonisüsteem on ummistunud sügavamal torus, siis tuleb rakendada radikaalsemaid meetmeid. Sellisel juhul aitab painduv võll. See on metalltross, mille ots on L-kujuline. Sellise

id tööriistu on erinevas pikkusese ja tugevuses. Kanalisatsioonisüsteemi puhastamiseks trossiga on olemas puhastuskaevud. Selle otsas olev kork võetakse ära, tross lükatakse lõppu välja ja keeratakse päripäeva, samal ajal tehes kulgevaid liigutusi. Sellise töö tulemusena laguneb torudes olev sodi väikesteks osadeks ning liigub mööda toru edasi ja seejärel üldsüsteemi.

Kui isegi selline meetod ei aita probleemi lahendada, siis on aeg välja kutsuda professionaalne santehnik või

ettevõtte, mis tegeleb kanalisatsiooni puhastamisega.  Lukksepal on olemas ka tõsisemaid seadmeid, nagu näiteks spetsiaalse otsikuga kõrgsurveaparaat.

Selle tööriista tööpõhimõte on sarnane trossiga. Erinevus seisneb vaid selles, et vesi voolikus on tugeva survega ning see lõhub ummistuse ja toob selle pinna peale.

wc toru umbes

        wc toru umbes

Call Now Button