(+372) 58 024 476

Töötame 24 tundi, 7 päeva nädalas

infotorufix@gmail.com

OUR BLOG

Kuidas hooldada vanni


Paljudele teist meeldib võtta vanni ja kindlasti igaühele meeldiks viibida puhtas toas, milles on särav, lumivalge ja puhas vann. Kuidas aga säilitada selle uudsust ja sära? Otseloomulikult, korraliku hooldamise korral rõõmustab vann teid veel pikka aega oma iluga, hoolimata sellest, kas paigaldasite selle aasta või kümme aastat tagasi.

Ja enne seda kui hakkame rääkima, kuidas vanni eest hoolt kanda, oleks vaja aru saada, milline vann teid huvitab, kuna tänapäevased tehnoloogiad võimaldavad eemalduda vanadest, nõukogudeaegsetest malmvannidest. Aeg on edasi läinud ning nüüd on pakkuda hulgaliselt uusi materjale, milleks on metall, akrüül, bimetall ja on isegi marmorist ning terviklikust kivist vanne. Küll aga iga tüüpi vann vajab hooldust.

Vanni hooldamise reeglid

Esimene asi, mis tuleb ära unustada on erinevad puhastuspulbrid. Pole saladus, et puhastuspulbrid kriibivad vanni

pinda, jättes sellel mikroskoopilisi jooni, mis pole küll esmalt silmaga  märgatavad, ent aja jooksul muutuvad hallideks armideks vanni valgel emailil. Sealhulgas ei tohi kasutada puhastusvahendeid, mis sisaldavad kloori ja happeid, mis muuseas pole ka tervise jaoks ohutud.

Vanni koristamiseks/puhastamiseks võib kasutada vaid spetsiaalseid vahendeid või siis tavalisi nõudepesuvahendeid, mida kasutate igapäevaselt köögis. Ärge unustage, et lumivalge ning puhta vanni saladus peitub selle sagedas puhastamises.

Vanni peaks pesema ja loputama vähemalt kaks korda nädalas, siis peab see teil väga kaua vastu. Aga kui vanni kattekihti ei õnnestunud säilitada ja see muutus juba kahvatuks või isegi roostetab, siis selle esialgse välimuse taastamiseks on üks hea võimalus. Loomulikult on selleks pinna restaureerimine pehme (vedela) akrüüliga. Selliste tehnoloogiate kasutamist saavad endale vabalt lubada ka nn keskklass.

Sellises juhul tuleb meeles pidada, et edu pant seisneb seda tüüpi operatsiooni teostatavate töötajate professionaalsuses. Neid peaks valima kontrollitud allikatest ja õnneks on selliste teenuste turul piisavalt pakkumisi.

Call Now Button