(+372) 58 024 476

Töötame 24 tundi, 7 päeva nädalas

infotorufix@gmail.com

OUR BLOG

Kuidas paigaldada septikut


Maamajas või suvilas soovime aega veeta samade mugavustega, mis on linnakorteris. Eriti puudutab see olmetingimusi – soe vann või tualett kanalisatsiooniga. Majast tuleva reovee äravoolu ja ümbertöötlemise probleemi aitab lahendada septiku paigaldamine. Vaatame lähemalt kuidas seda teha.

Septik on mitmeks sektoriks jagatud mahuti, mille läbivad reoveed ning filtreerumine toimub loomulikult teel ehk settimisega. Enamasti pannakse reservuaar kokku eri diameetriga raudbetoon rõngastest, mis ühendatakse omavahel torudega.  

Sellised variandil on üks miinus – väga keeruline on tagada kõikide mahutite absoluutset hermeetilisust. Samuti on võimalik soetada polüpropüleenist või teisest polümeerist valmistatud reservuaar septiku jaoks, mis on agressiivsete bakterite suhtes vastupidavam ja ei lagune.

Septiku monteerimiseks on vajalik kaevata auk, mis oleks mahuti suurusest veidi suurem ning. Oluline on tasandada augu põhi. Seejärel paigaldada reservuaar ning kinnitada see külgedelt penoplasti või vahed liiva täis ajada. Kui mahuti on plastikust, siis tuleks see täita paigaldamise ajaks veega, ennetamaks pinnasesse surumist, kuna hiljem hakkab see jäätmetega täituma ja muutub raskemaks.

Nüüd juhitakse kanalisatsioonitorud reservuaari nii, et sissepääs esimesse kambrisse oleks kohe kaane all.

Esimene kamber peab olema eriti vastupidav ja hermeetiline kuna sellesse koguneb paks fraktsioon. Vesi aga liigub kõrgemale ning voolab teise kambrisse, kus jätab taas sette ning liigub edasi järgmisesse reservuaari.

Kolmandas sektsioonis/reservuaaris on kõige väiksem jäätmete kontsentratsioon, sinna jõuab praktiliselt puhas vesi. Siiski on ka selles setet nagu ka eelnevates sektsioonides. Seejärel juba puhas vesi saab liikuda neljandasse sektsiooni, mis asub veidi sügavamal kui teised. Asi on selles, et selles kambris ei pea põhja tegema ning vesi, mis sinna satub liigub otse pinnasesse.

Kuna reovete kogunemise kohas eraldub metaan, siis tuleb meeles pidada, et kohustuslik on paigaldada esimese sektsiooni ventilatsioon. Seda saab teha nii otse mahutist väljapoole kui ka tuulutuspüstiku lisamisega kanalisatsioonisüsteemile

Call Now Button