(+372) 58 024 476
Töötame 24 tundi, 7 päeva nädalas
infotorufix@gmail.com
Kui märkasite juhuslikult, et teie “veesoojendi” soojendab vett halvasti või on liiga kaua soojendamise režiimil, siis tähendab see, et on aega seda parandada ehk siis puhastada kütteelementi. Kuidas seda teha? Olemas on mitu võimalust.
Elektriboileri puhastamise viisid
Esimene, kõige tavalisem viis on kutsuda koju spetsialist, kes võtab Teie boileri lahti ja leides rikke põhjuse kõrvaldab selle. Muidugi vajab see meetod teatud määral rahalisi investeeringuid ja peab ütlema, et mitte väikeseid. See eest ei pea Teie ise sellega mässama. Spetsialist vastutab nii küttelemendi eest kui ka teostatud tööde eest.
Aga on ka muu variant, kuidas elektriboileri puhastamise probleemi lahendada – teha seda ise ja see meetod on jõukohane igale peremehele. Esmalt tuleks boiler veest tühjendada ning ühendada elektrivõrgust lahti selle küttekeha. Vee äravooluks on vaja ühendada toru kaitseklapi külge, mis paikneb veevõtu torul (boileri täitmise toru), avada klapp, et õhk satuks boilerisse. Seejärel avada kuumavee kraan ja oodata kuni vesi on välja voolanud.
Peale seda kui “elektrisoojendi” on tühjendatud, on tarvis eemaldada küttekeha. Keerake ettevaatlikult lahti boileri
põhjas olev kaas. Seejärel eemaldage küttekeha (tenn). Boilerisse jääb mingil määral vett, mis hakkab välja voolama, nii et seda ei ole vaja karta. Peale seda kui tenn on eemaldatud näete vägagi ebameeldivat pilti. Tõenäoliselt on selleks katlakivi tükid ja mustus, vahel isegi savi. Kõik sõltub vee kvaliteedist, mis boileris ringleb.
Küttekeha puhastamiseks kallake anumasse sooja vett, lisage juurde paar pakki sidrunhapet ning asetage tenn vette. Jätke tenn sellisesse lahusesse üheks või kaheks ööpäevaks. Vahepeal vahetage vett ja seda oleks hea teha vähemalt kaks korda.
Päeva möödudes olete üllatunud, tenn näeb ilmselt välja nagu uus. Ärge unustage puhastada “veesoojendit” ka seestpoolt, eemaldades kõik katlakivi, mis sinna võis jääda. Peale puhastamist pange boiler tagasi kokku, täitke see veega ja pange tööle. Kusjuures esimest sisselülitamist tuleks teha minimaalsel võimsusel ja järk-järgult seda suurendada.