(+372) 58 024 476

Töötame 24 tundi, 7 päeva nädalas

infotorufix@gmail.com

OUR BLOG

Kuidas remontida pesumasinat kodustes tingimustes


Pesumasina remont

Pesumasin võib katki minna ja see juhtub sageli ootamatult. Kõik aga teavad, et tehnikale on omane katki minna. Mõnesid pesumasina rikkeid võib aga iseseisvalt kodustes tingimustes kõrvaldada. Järgnevalt räägime mõnest sellisest variandist.

Pesumasina rikked ning nende remont

Täislaetud pesumasina ja valitud pesurežiimi korral ei tule vett trumlisse. Selline rike tekib sageli halva vee kvaliteedi tõttu. Pesumasinas olev veefilter läheb mustust ja roostet täis, mille tulemusena ei saa vesi sellest läbi.

Remondi jaoks tuleks täitevoolik lahti ühendada, eemaldada võrk ning puhastada seda surve all. Seejärel panna kõik tagasi kokku ja lülitada pesumasin sisse. Kui endiselt miski ei tööta, siis tõenäoliselt on muutunud kõlbmatuks pesumasina tagasivooluklapp ning ilma spetsialistita siin hakkama ei saa.

Peale pesutsüklit või tsentrifuugi ajal vesi ei voola ära. Põhjus seisneb tõenäoliselt veepumba rikkes ning seda

riket ei saa parandada kodustes tingimustes. Kõik mida saab teha on pesumasina lahtiühendamine elektrivõrgust, veekraani kinnikeeramine ning juhendit järgides avarii režiimis  pesumasinast vee välja juhtimine.

Pesumasina trummel ei pöörle või ei toimu vee soojendamist. Väga levinud rike, põhjuseid on mitmeid, ent tunnused alati ühed ja samad. See, kui ei pöörle trummel, on ka palja silmaga näha. Tõenäoliselt tuli maha või läks katki pesumasina mootoririhm. Rikke saab eemaldada lihtsalt, kui võtta lahti pesumasina tagumine kaas ning asetada rihm tagasi.

Kuida pidada meeles ka seda, et kui rihm oli maha tulnud, siis põhjuseks on laagri rike, mida omakorda saab vahetada vaid spetsialist. Kui aga ei soojene vesi trumlis, siis on aeg vahetada või puhastada küttekeha.

Spetsialistid soovitavad, uue küttekeha ostmise eel proovida puhastada vana, seda siis sidrunhappes leotamise teel.

Siin olid toodud vaid mõned pesumasina rikete põhjused, mida saab kodustes tingimustes parandada. Ent ei tasu unustada ka seda, et paremini kui professionaalid, pesumasina remonti ei teosta keegi.

Call Now Button