(+372) 58 024 476

Töötame 24 tundi, 7 päeva nädalas

infotorufix@gmail.com

OUR BLOG

Küttetorude soojustamine


toru soojustus

Peale igasuguse küttesüsteemi paigaldust on vajalik õues või kütmata ruumis paikneva torustiku soojusisolatsioon. Vähe on sellest, et anda soojust hoonesse. Oluline on teha seda soojakaota. Kusjuures mida paremini on toru isoleeritud, seda majanduslikult soodsam on edasine küttesüsteemi kasutamine.

Küttetorude isoleerimine

On olemas palju meetodeid ning materjale, mida kasutatakse isoleerimisel. Siin osa nendest:

  • Mineraalvatt. Enamasti leiab kasutust tööstuslikus mastaabis, kus on vajalik suure diameetriga torude isoleerimine, ent see materjal on ennast positiivselt näidanud ka väiksemates majapidamistes. On eri paksuse ja pikkusega rullitud matte, kuid laius on alati üks – 120 cm. Mineraalvatt on hea selle poolest, et kõik kihid on omavahel pikkupidi kokku õmmeldud ning ei pudene laiali. Samuti peetakse eeliseks seda vastupidavust niiskusele, kuna vatt on immutatud õlilahusega. Seda tüüpi soojustust on kahte tüüpi: basaltkiust ning klaaskiust.
  • Vahtpolüuretaan. Suurepärane soojusti, millel on jäik plastikust ümbris väljast ning mitte vähem jäikvahttäide seest. Sellist soojustusmaterjali ei saa osta torust eraldi, kuna seda ei müüda küünide ja rullidena. Kesta tootmine toimub tehases, kus torud kaetakse soojustiga ning seda kõike tööstuslikus mastaabis. Antud materjali konstruktsioon võimaldab paigaldada torustikku otse pinnasesse ilma igasuguse kanalita.
  • Kodustes tingimustes, keldrites ja agressiivse keskkonnata ruumides kasutatakse torude isoleerimiseks vahustatud polüetüleeni. Väga hea asendus klaasvillale, kuid samade omadustega. See on silindrikujuline ning sisselõikega pikkupidi ja neid on erinevate diameetritega. Paigaldamine on lihtne, need asetatakse lihtsalt torude otsa ning kinnitatakse teibiga.

Niisiis, kokkuvõttes võib öelda, et torustiku isoleerimise materjali valikul tuleb tugineda mõnele faktile:

  • Millises kohas töid teostatakse;
  • Milline on toru diameeter;
  • Millist teostatud tööde efektiivsust on vaja, täpsemalt: kulu ja eesmärgi suhe.

Selge, et vahtpolüuretaanist toru on tunduvalt kallim kui mineraalvatt, kuid selle korrasolek/säilivus kasutamise ajal katab kõik kulud. Teisalt, kui on tarvis isoleerida väikest osa, siis ei ole mõtet osta kalleid materjale.

Call Now Button