(+372) 58 024 476

Töötame 24 tundi, 7 päeva nädalas

infotorufix@gmail.com

OUR BLOG

Mida teha kraanikausi või WC-poti ummistuse korral?


torumees

Reeglina uued torud ei ummistu, kuid aja jooksul tekivad ummistused aina tihedamini. Kui vee läbivool muutus kehvaks, on aeg kasutusele võtta meetmed ummistuse kõrvaldamiseks. Seda saab teha tavalise vaakumpumbaga, mis likvideerib suhteliselt kiiresti väikse ummistuse. Ei teeks halba teostada profülaktikat ning aeg-ajalt kallata torustikku torupuhastusvahendit, lasta sellel vastavalt ettekirjutatud kasutusjuhendile toimida, peale mida loputada rohke kuuma veega.

Kanalisatsioonitross

Mida siiski teha, kui tegemist on tõsisema ummistusega ning vesi ei saa üldse läbi? Sellisel juhul on vaakumpump jõuetu. Selle häda lahendamisega saab hakkama ainult kanalisatsioonitross.

Antud seadeldis kujutab endast ette  terastraati, mis on keeratud spiraali ning sellel on käepide ja otsas väike puur. Tross on suhteliselt pikk, tavaliselt ca kolm meetrit.

Ummistuse kõrvaldamise töid teostavad kaks inimest, sealjuures üks peab laskma trossi lõpuotsa äravoolutorusse

ning teine keerab seda torusse. Niiviisi saab ummistusest kiiremini läbi, kuna trossi kruvitakse mööda toru kõverusi. Lisaks saab sellise ülesandega hakkama veelgi efektiivsemalt, kui teha trossiga kulgliigutusi.

Suuremat ebameeldivust  kui WC-poti ummistus, on väga raske välja mõelda. Taoline ummistus ei tee võimatuks mitte ainult tualeti kasutamist, vaid seetõttu levib ka lõhn, mis kohe kindlasti ei meeldi selle ruum elanikele, kus õnnetus juhtus.

Kui ummistus on kerge, siis aitavad keemilised vahendid, kuid tõsisemat ummistust saab kõrvaldada vaid kanalisatsiooni trossi abil. Peale seda, kui santehnikud teevad töö trossiga ära, on vajalik kasutada profülaktika mõttes agressiivset kanalisatsioonitorude ummistusvastast vahendit. Seejärel WC-pott ämbrist kuuma veega läbi uhata .

Ummistus võib tekkida igasuguse eseme sattumisest kanalisatsioonitorudesse, milleks võib olla nii pesukäsn, kui väiksem lapp. Tualetis võiks hoida traadi juppi, mille üks ots oleks painutatud konksuks. See võib väga tihti aidata kätte saada mõnda tualettpotti kogemata sattunud eset.

Call Now Button