(+372) 58 024 476

Töötame 24 tundi, 7 päeva nädalas

infotorufix@gmail.com

OUR BLOG

Kanalisatsioon

Millised torusid kasutada kanalisatsiooni jaoks


Kanalisatsioon

Kanalisatsioon Tallinnas

Kanalisatsioonisüsteemi iseärasuseks on ruumist jäätmete ja reovee surveta väljaviimine. Ent surveta kanalisatsiooni on siiski vähesel määral survet, kuna reoveed voolavad kõrgemast punktist madalamale, mis tähendab et isegi esimeselt korruselt keldrikorrusele tekib veesurve, kuigi väike. Rääkimata mitmekorruselisest ehitisest. Seetõttu on kanalisatsioonitorude valik väga oluline, sest just eri tingimustes paigaldatakse erinevad torud.

Torud kanalisatsiooni jaoks

Vaatleme, milliseid torusid kaustatakse kanalisatsiooni jaoks. Praegusel hetkel on olemas hulgaliselt variante, kuid need kõik peavad vastama valitud objektil esitatud nõuetele.

Kui töö käib maapinnal, siis sobivad hästi kõrgema vastupidavustasemega torud. Rihveldatud polüpropüleenist torud sobivad siinkohal väga hästi. Tänu selle, et välispind on ribiline, kannatab selline toru suuremat survet pinnaselt, mis seda toru kokkuvõttes katab.

Samuti võib kasutada ka polüetüleenist torusid. Siinkohal tuleb meeles pidada, et selle diameeter ei ületa 110 mm,Kanalisatsioon

mis tähendab, et seda ei tohi paigaldada sügavamale kui 2,5 meetrit. On veel üks variant välise kanalisatsiooni paigaldamiseks – asbesttsement-torud. Tänapäeval kasutatakse neid harva, kuna nende paigaldamine eeldab ühendusmuhvide temmimist, mis on aga küllaltki töömahukas protsess.

Kanalisatsiooni monteerimiseks siseruumis, seda eriti nähtavas kohas, kasutatakse polüpropüleentoru diameetriga 50 ja 100 millimeetrit. Sellel on esteetilisem välimus kui polüetüleentorul, kuid tehnilised omadused on praktiliselt samad. Lisaks võib sellist toru kinnitada plastikust kronsteiniga, mis suruvad selle seinale lähemale.

Call Now Button