(+372) 58 024 476

Töötame 24 tundi, 7 päeva nädalas

infotorufix@gmail.com

OUR BLOG

Remont vannitoas – see on lihtne


toruabi

Remont vannitoas. Kuuldes taolist sõnade kombinatsiooni, mõtlevad paljud, et see on mustus, tolm, ehitusprügi ning ka lisakulutused. Kuid piisab remondi alustamisest, kui kõik muutub üpriski lihtsaks ning arusaadavaks.

Remondi etapid

Esmalt tuleb välja mõelda vannitoa üldine plaan. Kus hakkab paiknema vann või dušikabiin, valamu ja WC-pott, kas need on ühiselt või eraldi? Millisele seinale riputada peegel, millisele rätikukuivati? Olenevalt nende asukohast sõltub kuuma ning külma vee torude paiknemine, mis ühendatakse kokkuvõttes santehniliste seadmetega.

Kõik torud peab peitma seina sisse ning selleks peab seina uuristama vaod, kuhu saab paigutada polüpropüleentorud. Eelnevalt välja arvestada seina paksus ning paigaldada toru liitmikud sinna, kus hiljem paikneb segisti, ning teha seda nii, et keere oleks tasaselt keraamilise seinaplaadiga (ei ulatuks sellest ette). Ei tohi unustada ka liitekohtade hermeetilisust, mida peab kontrollima läbi torude pingutamise peale monteerimist.

Nüüd tuleb ära täita vaod ning krohvida seinad sirgeks. Seinte tasandamise tulemusena on tuba kas ruuduline või ristkülikukujuline ning see on abiks edaspidi seina plaatimisel.

Seejärel võib mõelda põrandakütte süsteemide üle ja neid on palju. Võib paigaldada elektri- või vesikütte. Valik

sõltub ruumi tehnilistest omadustest. Kui püstaku- ning kanalisatsioonitoru paiknevad seinal, siis tuleb need teha nähtavaks meisterdades selleks kast niiskuskindlast kipsplaadist ja jättes vaateava.

Valides keraamilise plaadi võib koheselt alustada vannitoa “riietamisega”. Esmalt tuleb plaatida põrand – seda võib teha diagonaalis või lihtsalt ruuduliselt. Seejärel plaatida vastavalt valitud mustrile seinad. Seina plaatimisel tuleb alustada plaatimist kaugemast nurgast ning liikuda ukse poole. Eelnevalt meisterdatud kast plaaditakse samuti. Nüüd, kui seinad vannitoas on valmis, tuleb välja valida lagi ja siin sobiks ideaalselt pinglagi. Seda on kerge monteerida ning hinna poolest kujuneb soodsamaks kui plastpaneelid.  

Pärast seda kui liim on tahkunud ning tugevnenud, võib alustada santehniliste seadmete monteerimisega. Vann paigaldatakse silikoonhermeetiku abil, millega töödeldakse üle kõik ääred.

WC-pott paigaldatakse eelnevalt ettevalmistatud kohale ettevaatlikult, et ei vigastaks juhuslikult põrandakütte süsteemi. Peale kõigi seadmete paigaldamist on vannituba kasutamiseks valmis.

Call Now Button