(+372) 58 024 476

Töötame 24 tundi, 7 päeva nädalas

infotorufix@gmail.com

OUR BLOG

Küttesüsteem

Valime radiaatoreid


radiaatorid

Radiaatorite valikul majja või kontorisse, peab esmalt teadma ruumi tehnilisi omadusi. Tuvastada võimalikud soojuskao kohad ei teeks samuti halba. Niisiis, milline radiaator valida? On olemas mitmeid kütteradiaatori tüüpe, mis teineteisest põhimõtteliselt erinevad.

Kütteradiaatorite tüübid

  1. Alumiiniumradiaatorid

Nimetusest on aru saada, et see seade on valmistatud alumiiniumsektsioonidest, mis on omavahel ühendatud spetsiaalsete niplitega. Selline radiaator talub kõrget rõhku ning on ühtlasi ka suurepärane soojusjuht. Eelistest peab välja tooma sellise seadme vähese kaalu ning hea soojuskandja läbivuse tänu laiemale lõikele.

Ent on ka miinuseid. Nõrk koht antud radiaatoril on sektsioonide ühenduskohad. Samuti on alumiiniumile omane oksüdeerumine, kui küttesüsteemi on lastud antifriis või tosool.

  1. Bimetall radiaatorid

Hea valik, kui vajate küttesüsteemi vastupidavust ja pikka iga. Sellistes seadmetes on kokku korjatud parimad

 kaksiktoodete tehnoloogiad. Need ühendavad endas hea alumiiniumi soojusjuhtivuse ning terassektsiooni töökindluse. Lisaks on bimetall radiaator võimeline taluma tundvalt kõrgemat rõhku, kui eeltoodud alumiiniumradiaator. Sellisel seadmel on vaid üks miinus ja selleks on maksumus, mis on teiste seadmetega võrreldes veidi kõrgem.

  1. Terasradiaatorid

Need seadmed on väga vastupidavad ning tugevad tänu täismetallist konstruktsioonile. Sobivad eramajade kütmiseks, kuna nendel on parem soojusülekanne.

Ka sellisel radiaatoril on miinused. Kõige kaalukam neist on võimetus vastu seista süsteemis olevale õhule, mille tõttu kipub metall kiiresti roostetama.

  1. Malmradiaatorid – klassika.

Malm on materjal, mis ei roosteta, isegi kui küttesüsteemis koguneb õhku. Kuigi malmradiaatorid soojenevad kaua ja aeglaselt, on ka need võimelised jagama oma soojust ning jääma kuumaks ka siis, kui küte lülitatakse järsku välja. Sellise radiaatori miinuseks on vee hulk, mida on tarvis soojendamiseks.

Radiaatori valikul tuleb arvestada kõiki ruumi tehnilisi omadusi, sealhulgas pindala, materjal, millest on ruum ehitatud, akende hulk ja isegi üldine elektriseadmete arv toas.

Call Now Button